Diseminácia

TERAZ.SK

Projekt SPU pomôže pri využívaní zelených technológií v potravinárstve

www.teraz.sk/nitriansky-kraj/spu-pomoze-pri-vyuzivani-zelenych/604384-clanok.html

POĽNOHOSPODÁR

Podpora mladých talentov a inovačných projektov v agropotravinárskom priemysle na SPU

www.polnohospodar.sk/sk/polnohospodar-reader/podpora-mladych-talentov-a-inovacnych-projektov-v-agropotravinarskom-priemysle-na-spu/

Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU zorganizovala druhú sériu workshopov v rámci akceleračného programu projektu InUPS

V rámci akceleračného programu InUPS „Inovačné zoskupenie na podporu udržateľných potravinových systémov“ zorganizovala Fakulta biotechnológie a potravinárstva druhú sériu odborných seminárov a konzultácií s odborníkmi a lektormi. Druhá séria workshopov sa konala on-line od 1.3. do 10.3.2022 a bola určená najmä pre účastníkov, ktorí so svojimi inovatívnymi myšlienkami a nápadmi postúpili do druhého kola súťaže.

Workshop Business plán bol zameraný na tvorbu podnikateľského zámeru, jeho obsah a štruktúru, ako aj dôležité predpoklady pre úspešnú realizáciu podnikateľského plánu s cieľom dlhodobej prosperity firmy v meniacom sa prostredí. Lektorom workshopu bol doc. Ing. Milan FIĽA, PhD., Managing director spoločnosti FLASH Consulting, s.r.o.

V rámci workshopu Marketing a marketingová komunikácia sa účastníci oboznámili s marketingovým mixom pre úspešný on-line marketing, praktickými radami a tipmi na získavanie referencií, spôsobmi budovania dôveryhodnosti firmy na webe a získavania zákazníkov. Lektorkou bola bývalá šéfredaktorka časopisu Profit a súčasná marketingová konzultantka spoločnosti LanMou Mgr. Vladimíra Bukerová.

Na otázku „Aké duševné vlastníctvo má náš startup?" odpovedali účastníci na workshope, ktorý sa venoval problematike duševného vlastníctva a patentových informácií. Lektorkami boli Mgr. art. Mária Pospíšilová, ArtD. a RNDr. Barbara Tóthová, PhD. z Oddelenia ochrany a komercializácie duševného vlastníctva, Odboru transferu technológií Centra vedecko-technických informácií Slovenskej republiky.

Na workshopoch získali účastníci cenné informácie, ktoré môžu využiť nielen na záverečnej súťažnej prezentácii 23.3.2022, ale aj v praxi pri naštartovaní a rozvíjaní vlastného podnikateľského zámeru

Fakulta biotechnológie a potravinárstva SPU zorganizovala zaujímavé workshopy v rámci akceleračného programu projektu InUPS

V rámci akceleračného programu InUPS „Inovačné zoskupenie na podporu udržateľných potravinových systémov“ zorganizovala Fakulta biotechnológie a potravinárstva prvú sériu odborných seminárov a konzultácií s odborníkmi a lektormi. Prvé tri workshopy sa konali on-line od 21.2. do 25.2.2022 a boli určené najmä pre účastníkov, ktorí so svojimi inovatívnymi myšlienkami a nápadmi postúpili do druhého kola súťaže. Prvý workshop bol zameraný na získanie vedomostí týkajúcich sa právnej úpravy a právnych predpisov pre začínajúcich potravinárov a jeho lektorom bol Mgr. Samuel Rybnikár PhD. z Právnickej fakulty Trnavskej univerzity, pôsobiaci na Najvyššom súde SR. Startupisti získali cenné informácie o platných právnych predpisoch v oblasti potravinárstva, o úradnej kontrole potravín, pravidlách správneho konania v danej oblasti, o výkone úradnej kontroly potravinárskych prevádzok, ako aj zásadách, ktoré sa uplatňujú v potravinárskych prevádzkach.

Účastníci následne absolvovali dve akreditované školenia „Hygiena potravín, správna hygienická prax, HACCP a potravinové právo“ a „FSSC 22000: Food Safety System Certification. Výroba potravín.“ pod vedením lektorov Ing. Jozefa Čaplu, PhD. a doc. Ing. Petra Zajáca, PhD. (HACCP Consulting). Účastníci získali poznatky o všeobecných hygienických požiadavkách na výrobu potravín, na manipuláciu s potravinami a na ich uvádzanie na trh, o osobnej a prevádzkovej hygiene, o rizikách pre bezpečnosť potravín a ich kontrole, ako aj o sanitácii, manipulácii s potravinami a systéme manažérstva bezpečnosti potravín a i. Súčasťou workshopu bolo riešenie rôznych cvičení, modelových úloh a otázok zameraných na hygienu a bezpečnosť potravín, osobnú a prevádzkovú hygienu, systém HACCP a manipuláciu s potravinami. Po úspešnom absolvovaní workshopov a vykonaní testu účastníci získali certifikát, ktorého platnosť je dva roky.